1 saniyede kravat bağlayan rekortmen Sebahattin Kara’dan gazetemize ziyaret

22
1 saniyede kravat bağlayan rekortmen Sebahattin Kara’dan gazetemize ziyaret

Edirne’de yaşamını uzun yıllardır kravat satarak sağlayan “jet kravatçı” lakaplı Sebahattin Kara, geçtiğimiz Cumartesi günü gazetemizi ziyaret etti. Kara son olarak “Yetenek Sizsiniz” adlı yarışma programına katıldı. Kravat bağlama süresini, 2 saniyeden sadece 1 saniyeye düşüren Giresun doğumlu rekortmen su altında da kravat bağlayarak yeni bir rekora imza atacağını kaydetti.

Yanında getirdiği kravatlar ile gazetemiz muhabirleri için ufak bir gösteri hazırlayan Sebahattin Kara, 1 saniye içerisinde kravat bağladığını bir kez daha ispatladı. Üstelik bağladığı kravatları sadece bir hamlede çözen Kara, kravatların boğulmaya karşı tehlikesiz olduğunu da hatırlattı.

Gözleri kapalı olarak bile aynı süre içerisinde kravat bağlayan Sebahattin Kara, katıldığı “Yetenek Sizsiniz” adlı yarışmasında elenmesi ile ilgili olarak; “Yarışma esnasında jüri üyeleri 1 saniye içerisinde kravat bağlamamı bir yetenek olarak değil, bir keşif olarak gördüler. Bunun üzerine jüri üyeleri ile bir tartışma içerisine girdim. Elbette bu bölümler ekranlara yansıtılmadı. Dolayısıyla elendim” dedi. 1965 yılında Giresun’da doğan Sebahattin Kara Edirne’de yaşıyor. Istanbul’da kravat imalatı üzerine dükkanı bulunan Kara, iki yıl boyunca Şişli Ümit Tiyatrosu’nda, 1 yıl da Almanya Bremen’de tiyatro eğitimi aldı. Kara; “Sıcak Saatler”, “Deli Yürek”, “Sırlar Dünyası”, “Yaprak Dökümü” ve “Akasya Durağı” gibi dizilerde rol aldı.

Sebahattin Kara, düzenlenen yarışmalarda, en hızlı kravat bağlama yeteneği ile; Amerika’da 60 ülke arasından, Fransa’da 10 ülke arasından, Japonya’da yine 10 ülke arasından birinci olmayı başardı. Çeşitli ülkelerde katıldığı yarışmalarda birçok derecesi bulunan rekortmen, ayrıca Brezilya’da ünlü Rio karnavalına katıldı. Ülkemizde ise “Mucizeler gecesi” adlı yarışma programına iştirak eden Kara, son olarak “Yetenek Sizsiniz” adlı TV şovuna katılım gösterdi.

Sebahattin Kara, rekor denemelerinin süreceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here