“1. ROBOTRAKYA Yarışması” yapıldı

2
* Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Ar-Ge Bilişim Topluluğu’nca düzenlenen etkinlikte, öğrenciler tarafından yapılan robotlar yarıştı. TÜ Rektörü Prof. Dr. Yörük; “Bu yarışmanın uluslararası nitelik kazanması için elimizden geleni yapacağız" dedi.
HABER MERKEZİ
Trakya Üniversitesi (TÜ)  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Ar-Ge Bilişim Topluluğu’nca  "1. ROBOTRAKYA Yarışması" düzenlendi. 
TÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen yarışmanın açılışında, yarışmada bir bilim atmosferinin hakim olduğunu söyledi.
Bu yıl bir ilki başlattıklarını belirten Yörük, "Bu yarışmanın uluslararası nitelik kazanması için elimizden geleni yapacağız. Emeği geçen hocaları ve öğrencileri tebrik ediyorum" diye konuştu.
Konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından yapılan robotlar, "Sumo", "Mini sumo" ve "Çizgi izleyen" kategorilerinde yarıştı.
Yarışmayı, TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, TÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Aydoğdu, akademisyenler ve öğrenciler izledi.
* Dereceye girenler
Yarışmada, "Sumo" Kategorisi’nde; "Turkuaz Tez" adlı robot birinci, "Fujiyama" ikinci, "Tosun" üçüncü, "Mini Sumo" kategorisinde ise "Vatan" birinci, "Tellioğulları" ikinci ve "Turkuaz Tez" ise üçüncü oldu.
Yarışmanın "Çizgi İzleyen" Kategorisi’nde; "Scout Emhis" adlı robot birinci, "Kasırga" ikinci, "Gonzales’" üçüncülük elde etti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here