1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı

11
Demirköy-İğneada arasında feci kaza
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı İğneada Beldesi yakınlarında Asker Köprüsü Mevkiinde 06 Eylül 2013 Cuma günü saat 12.30 sıralarında İstanbul’dan Demirköy ve İğneada’ya giden Levent Büyükdere yönetimindeki bir yolcu firmasına ait otobüs Asker Köprüsü mevkiinde şarampole yuvarlandı.
Yağan yağmur sonucu oluşan kaygan zeminden dolayı meydana geldiği tahmin edilen kaza haberinin alınmasının ardından çok sayıda Ambulans bölgeye sevk edildi. Kazada yaralananlar başta Kırklareli Devlet Hastanesi olmak üzere çevre il ve ilçelerdeki hastanelere sevkedildiler.
Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erkan Yıldırım meydana gelen kaza ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında;
“Kazanın duyulmasın ardından Hastanemiz Acil Servisi tüm birimleri ile harekete geçmiştir. Ameliyathaneler çok acil olmayan hastalar haricinde işlem yapılmamakta. Şuan itibari ile toplam olarak kaza mahallinden 14 kişi hastanelerimize sevk edilmiş durumda. Şoför Levent Büyükdere Pınarhisar’da gözlem altında. Pınarhisar’da olan bir diğer kişi Aytekin Doğan her iki hastamızın durumu da iyi. Kırklareli’ye sevk edilen hasta sayısı 12. Maalesef ki bu hastalarımızdan Birol Turasoy (59) hayatını kaybetti. Diğer hastalarımızdan Sevil Erkin İstanbula’a sevk ettik durumu biraz ağır. Diğer hastaların isimleri ise şu şekilde: Metin Oktay(29 yaşında Edirne’ye sevk edildi-Diz altında parçalı kırıkmevcut), Ali Kemal Avar, Emine Avar ve çocukları 6.Aylık Rüştü Avar, 14 Aylık Rümeysa Avar, Gökhan Akın(Muavin), Serhat Erkin, Şaban Gür, Hüsamettin Akar ve Ramazan Özer”  dedi.
Kazanın duyulmasının ardından birçok vatandaşın Kırklareli Devlet Hastanesi’ne geldiği gözlerden kaçmadı. Hastaneye gelenler arasında; Kırklareli İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ve AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’da yer aldı.
İlk gelenler arasında olan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Maalesef ki üzücü bir durum. Keşke olmasaydı ancak yerinde yapılan müdahaleler sonucunda büyük bir facia atlatılmış durumda. Bir kişinin vefat ettiğini öğrendik merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum.” 
AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ise; “Kırklareli’miz için üzücü bir gün neyse ki korktuğumuzdan daha kötü olmayan bir durumla karşı karşıyayız. Şimdi yaralıları ve ailelerini ziyaret ettim. Yaralıların durumu gayet iyi çok ağır durumu olan kişi var onlarda gereken yerlere sevk edildi. Hepsine geçmiş olsun ve acil şifalar diliyorum. Bir kişi maalesef ki geçirdiği ağır travma sonucunu hayatını kaybetmiş Allah Rahmet eylesin diyorum” dedi. (Serkan Koçtürk)          

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here