1 günde 103 Ünite Kan Bağışı yapıldı

14
Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’a Kırklareli’de 103 ünite kan bağışında bulunuldu.

HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’a Kırklareli’de 103 ünite kan bağışında bulunuldu.
16 Mart 2014 Pazar günü sabah erken saatlerinde Vilayet Meydanı’na gelen Kan Bağış TIR’ına Kırklareli halkı büyük ilgi göstermesiyle 103 ünite kan toplandı. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Geçtiğimiz aylarda 2 defa Kırklareli’de Vilayet Meydanı’na gelen Kan Bağış TIR’ı burada topladıkları kanlar ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi ve Edirne Şubesi’nin organize ettiği etkinlikte Türkiye’yi dolaşan Kan Bağış TIR’ın doktoru Vedat Arpacı Kırklareli’de ki ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu her sağlıklı insanın kan bağışında bulunması gerektiğini belirtti.
* Altıntel, Kan Bağış TIR’a olan ilgi bizi mutlu etti
Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan TIR’ın Pazar Günü Kırklareli’ne geldiğini, hafta sonu olmasına rağmen 103 ünite kan bağışında bulunulduğunu ve bu ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirterek şunları kaydetti;
“Sağlıklı bir insanın senede en az bir kere kan vermesini gerekir.  Kan vermek hem insanlık görevi hemde başka bir insanın hayatını kurtarır. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her sağlıklı insan senede en az bir defe kan vermesi gerekir. Kan Acil Değil sürekli ihtiyaçtır onun için her vatandaşın sene de en az bir defe bile olsa kan vermeye davet ediyoruz. Pazar günü Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelen Kan Toplama TIR’ına olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini böyle etkinlikler devam edecek” dedi. (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here