“0-18 Yaş Aile Eğitimi Programı (AEP)” başvuruları başladı

13
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 01 Eylül 2010 – 01 Nisan 2011 tarihleri arasında başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ve Eğitici Başarı Düşen Kursiyer Sayısı bakımında Türkiye’deki 81 İl içerisinde 1. sırada yer alınan “0-18 Yaş Aile Eğitimi Programı (AEP)” bu yıl da uygulanacak.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nde aile içi iletişimini geliştirmeye yönelik olarak 01 Eylül 2010 – 01 Nisan 2011 tarihleri arasında başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek Kırklareli’nin Türkiye 1’ncisi olduğu “0-18 Yaş Aile Eğitimi Programı (AEP)”nın bu yıl ki başvuruları başladı.
Başvuruları devam etmekte olan uygulama ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa şunları kaydetti:
“Erken çocukluk ve ergenlik dönemi çocuğun gelişiminde çok önemli dönemler olmakla beraber, erken çocukluk dönemi çocuğun sağlıklı bir kişilik geliştirmesi ve olumlu davranışlar kazandırılması açısından iyi değerlendirilmez ise çok önemli bir fırsatı elimizden kaçırmış olabiliyoruz. Bunu takip eden dönemlerde daha büyük problemlerle karşılaşabiliyoruz. Nitekim ergenlik dönemi gibi zor bir süreçte çocuğumuzu kaybetme noktasına kadar bile gelebiliyoruz. Ailede etkili iletişim kurmakla bir çok sorunu daha ortaya çıkmadan çözme şansımız bulunuyor. 
İşte bu program, bu önemli dönemlerde çocuğa karşı nasıl yaklaşımlar içerisinde olmamız gerektiği konusunda bize rehberlik ediyor. Sağlıklı nesiller yetiştirmek ve huzurlu bir aile ortamına sahip olmak elimizdedir. 
Aile Eğitimi’nin amacı; aileleri çocuk gelişimi konusunda bilgilendirmek. Çocukla sağlıklı bir iletişim kurmayı öğretmek. Ailelere çocuklarına olumlu davranış ve alışkanlıklar kazandırma yollarını öğretmek. Çocuk bakımı, sağlığı ve beslenmesi konusunda yardımcı olmak. Başta çocuk hakları olmak üzere temel haklar ve özgürlükler konusunda bilinçlendirmek. Engellileri ve engelli ailelerini anlamak ve onlara karşı toplumsal sorumluluklarımızı öğretmektir. 
Aile Eğitimimiz ücretsizdir. Eğitim alarak çocuklarınızı dinlemeyi ve anlamayı, önemsemeyi ve başkalarıyla kıyaslamamayı, onlara güvenmeyi, değer verdiğinizi göstermeyi, sevginizi belli etmeyi, zaman ayırmayı ve onlarla oynamayı öğrenebilirsiniz. Programa anne adayları dahil olmak üzere, 0-18 yaş arası çocuğu olan anne, baba ve çocuğa bakım hizmeti veren herkes katılabiliyor. Program 14 hafta boyunca haftada 1 gün 2 saat kadar uygulanıyor. Kayıt olmak isteyen kursiyer adayları başvuru formlarına Halk Eğitim Merkezimizden veya www.kirklarhem.com adresinden ulaşabilirler. Eğitim ile ilgili olarak bilgi almak isteyenler 0 288 214 19 32 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirler.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.